Poutní mše svatá ke cti sv Jana Křtitele - Horní Habartice

23. června 2019

Mši sv. bude předsedat Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Bude to jeho historicky první návštěva této farnosti. (od 15:00)

Poutní mše svatá ke cti sv Jana Křtitele a požehnání přístavby - společenského sálu kostela.

Mše začíná od 15h.

Mši sv. bude předsedat Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický. Bude to jeho historicky první návštěva této farnosti. Celkově je to první návštěva biskupa v této farnosti za celé období od 2. světové války.

Poslední význačnou událostí farnosti v Horních Habarticích bylo slavnostní  svěcení kostela spojené s oslavou 150. výročí trvání farnosti, které se uskutečnilo v sobotu, dne 23. srpna 2008. Svěcení nového oltáře i kostela se ujal generální vikář, Mons. Karel Havelka. Slavného dne se zúčastnili rovněž němečtí rodáci Horních Habartic. Znovuvysvěcení habartického kostela byla největší církevní událostí  v obci za posledních 60 let. Místní obyvatelé svými sbírkami ukázali, že jim není osud kostela a farnosti vůbec lhostejný. Všem zůčastněným znovu děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu 23.6.

Jste srdečně zváni, Marcel Hrubý (administrátor farnosti).

Fotogalerie

Napište nám

Zůstaňme ve spojení

Další kontakty

Mgr. Marcel Hrubý

administrátor in materialibus

+420 606 240 940
fara.srbska@tiscali.cz

Jozef Kujan, SDB

administrátor exc. in spiritualibus

+420 603 840 437
kujansdb@gmail.com

Mgr. Jakub Šmíd

správce webu

jakub-smid@email.cz