je pozdně barokní, jednolodní stavbou, s obdélným, polokruhově zakončeným presbyteriem, s obdélnou sakristií (s oratoří v patře) po jižní straně a hranolovou věží v západním průčelí. Fasády člení čabrakou pilastry a okna kasulových tvarů. Presbytář i loď sklenuty poli plackových kleneb. Kostel je zapsanou stavbou v rejstříku kulturních památek Ministerstva kultury pod číslem: 10596 / 5 – 3941.
Kostel byl postaven dle plánu Johanna Wenzela Kosche z Děčína, který pro panství Kinských stavěl významné sakrální stavby. Samotným stavitelem byl ale Wenzel Sauer, rodák z Hospozína u Slaného, tedy z místa, které také náleželo k panství Kinských.
Realizace kostela probíhala v letech 1772- 1776 a 20. 10. 1776 vysvěcen českokamenickým děkanem, P. Danielem Kühnelem. Do nové svatyně byly přeneseny oltáře a zvony ze starého dřevěného kostelíka, který stával na blízkém hřbitově, byl zchátralý a kapacitně nestačil rostoucí obci.
V roce 1785 byl do kostela dovezen velkolepý oltář z pražského klášterního kostela Největějšího Salvátora na starém městě pražském. Tehdejší srbskokamenický páter Johann Anton Grohmann, rodák z Doubice, získal tento oltář z klášterního kostela paulánů, který byl zrušen za reforem císaře Josefa II. Oltář stál 100 guldenů, které uhradila srbskokamenická a všemilská obec.
V únoru 1786 byl oltář po Labi dovezen lodí z Prahy do Děčína a odtud volskými spřeženími v doprovodu duchovního do Srbské Kamenice. Jakob Richter, truhlářský mistr z České Kamenice oltář usadil na současné místo v presbyteriu kostela. Cena za oltář včetně usazení se vyšplhala na 300 guldenů. Chybějící částku doplnil majitel panství Franz Ullrich Kinsky. Boční oltáře uhradili bratři Joseph- mlynář a Anton Marschner – pekař (epištolní strana) a Christian Michel, obchodník (evangelní strana).
Kazatelnu nechal zhotovit bývalý expozit P. Johann Just. V roce 1788 byl postaven kúr. Starý kostel byl postupně bourán a z jeho materiálu byly postaveny zdi kolem kostelního dvora, dnes farní budovy. V roce 1791 byla tesařem Johanem Christophem Deutschmannem z Markvartic postavena dřevěná věž. Ve stejném roce byly v Praze zakoupeny nové zvony.
Srbská Kamenice se také dočkala nové farní budovy, která byla postavena v klasicistním duchu v roce 1864 děkanem Antonem Friedlandem.
V letech 1946- 1989 kostel z větší části chátral až do roku 1993, kdy začala jeho rekonstrukce. Přibližně patnáct let po té, kdy se zde konala poslední bohoslužba.