Koncert duchovní hudby Markvartice

2. listopadu 2019

Grundmann-Quartett, „Malý génius mezi obry“, Kostel sv. Martina - Markvartice od 17.hodin.

Žánr: Vážná hudba

Koncert duchovní hudby

So 2.11. 17:00

Grundmann-Quartett

„Malý génius mezi obry“

U příležitosti 200. výročí úmrtí Jiřího Družeckého

S hudebním programem „Malý génius mezi obry“ uctí soubor Grundmann-Quartett ve složení Eduard Wesly (hoboj), Ulrike Titze (barokní housle), Bettina Ihrig (viola) a Ulrike Becker (violoncello) neprávem opomíjeného českého hudebního skladatele, instrumentalistu a kapelníka Jiřího Družeckého (1745-1819), jehož tvorba zaznamela ke konci jeho života téměř až výbušný, neuvěřitelný vývoj, kterým dokázala konkurovat i Josephu Haydnovi. Soubor, který byl založen roku 2010 v Drážďanech, představí na originálních nástrojích z 18. století tři kvarteta Jiřího Družeckého pro hoboj a smyčcové trio. Dále zazní výňatky ze smyčcových trií Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

Kostel sv. Martina

Markvartice

www.farnost-srbska-kamenice.cz

Vstupné: 100 / 80 Kč (snížené)