Kostel sv. Maří Magdalény v Mařenicích - dokončení generální opravy

24. listopadu 2023

Číslo smlouvy OLP/2246/2023

Římskokatolická farnost Mařenice v roce 2023 realizovala projekt "Kostel sv. Maří Magdalény v Mařenicích - dokončení generální opravy", podpořený Libereckým krajem, v rámci Programu č.: 7.2  Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji.

Předmětem projektu byla oprava ambitu, jak omítek včetně nového nátěru, tak provedení vzduchových kanálků u vnější paty zdiva a propojení s již existujícími vzduch. kanály. Na nově vybudované kanálky byly položeny krycí pískovcové desky.

Dále byly vyrobeny dvoje nové venkovní dveře, a sice do severní čtvrtkruhové předsíně a do sakristie, aby nahradily jednak provizorní dveře a jednak zazděný otvor předsíně.  

Dokončením této etapy byla završena desetiletá úspěšná snaha o obnovu kostela sv. Maří Magdalény v Mařenicích.

Fotogalerie

Napište nám

Zůstaňme ve spojení

Další kontakty

Mgr. Marcel Hrubý

administrátor in materialibus

+420 606 240 940
fara.srbska@tiscali.cz

Jozef Kujan, SDB

administrátor exc. in spiritualibus

+420 603 840 437
kujansdb@gmail.com

Mgr. Jakub Šmíd

správce webu

jakub-smid@email.cz